Společná nabíječka pro mobilní telefony všech značek je jednoduchý nápad, který Komise prosazuje už několik let. Dne 29. prosince byly zveřejněny nové technické normy pro mobilní telefony s možností přenosu dat. Díky spolupráci čtrnácti společností a Evropské komise vzniklo řešení, které podrobně popisují internetové stránky onechargerforall.eu.
„Nyní čekáme, až nové nabíječky a kompatibilní mobilní telefony dorazí na pulty obchodů. Vyzývám výrobce, aby urychlili jejich uvedení na trh, a umožnili tak občanům v celé Evropě využívat výhod, které společná nabíječka přináší, co nejdříve," prohlásil Tajani, který má na starosti průmysl a podnikání.

Čtrnáct výrobců se dohodlo na tom, že novou společnou nabíječku mobilních telefonů uvedou na evropský trh během roku 2011.

Nová nabíječka bude fungovat na principu mikro-USB konektoru. Pro telefony, které nemají mikro-USB rozhraní, se počítá s využitím adaptéru.

Dohoda výrobců se týká mobilních telefonů s možností přenosu dat, tedy takových, které lze připojit k počítači a sdílet např. fotografie, soubory nebo hudbu. Mobilní telefony s možností přenosu dat již na trhu převažují. Jedním z typů těchto telefonů jsou tzv. chytré telefony (smartphones).

Zdroj: Novinky.cz

 

(Zdroj obr.: Wikimedia Commons, autor Martin Seyer)