Pro letošní sezonu budou představeny z dílny studentů ČVUT dva vozy. Projekt CTU CarTech se rozrostl o další tým vyvíjející formuli. Jde o koncepci, která používá čistě elektrický pohon. V současné době tedy existují pod hlavičkou projektu CTU CarTech dva nezávislé týmy.

Tým, který vyvíjí formuli s pohonem spalovacím motorem, nese název „CTU CarTech Combustion“. V současné době se chystá na výrobu již třetího vozu FS.03 a bude s ní bojovat na závodních soutěžích ve Velké Británii, v Itálii a ve Španělsku.

Druhý tým, který pracuje na svém voze, je tým „CTU CarTech Electric“. Jde o tým sestavený opět ze studentů Fakulty strojní a Fakulty elektrotechnické ČVUT. „Propojení studentů z různých fakult na jedné straně dobře přispívá k plnění našeho dlouhodobého cíle, kterým je rozvoj technického vzdělání, tvořivosti a soutěživosti studentů, a za druhé se tím vytváří příležitost pro větší zapojení studentů Fakulty elektrotechnické ČVUT. Naskýtá se tak další prostor pro vyniknutí a věříme, že se nám naše plány podaří“, komentuje rozhodnutí o stavbě elektroformule Ing. Radek Tichánek, Ph.D., z Fakulty strojní ČVUT. 

Vývoj vozu na elektropohon byl zahájen v září 2010, kdy bylo rozhodnuto o použití koncepce prvního vozu FS.01 k úpravě pro umístění zejména elektromotoru a baterií do nosného rámu. Dne 22. ledna 2011 tento testovací model vyjel na svou první cestu, při které úspěšně ujel 22 km. Tým však pracuje na koncepci šité na míru právě elektropohonu. V lednu se úspěšně registroval na soutěž Formula Student Electric v německém Hockenheimu a v srpnu bude bojovat spolu s dalšími 29 týmy světa o co nejlepší umístění na druhém ročníku této soutěže v Německu.

Zdroj: tisková zpráva ČVUT