Cílem nových fanouškovských stránek Chytré & Krásné je sdružovat nejen ženy vědkyně, ale také všechny, kteří se o vědu zajímají a mají chuť sdílet své zkušenosti v oblasti vědecké i soukromé a dozvědět se i řadu zajímavých informací o vynálezech a objevech, za nimiž stojí ženy.  

Společnost L´Oréal dlouhodobě podporuje vědecké projekty žen po celém světě. Markéta Dvořáčková, ředitelka komunikace společnosti L´Oréal v České republice, k tomu dodává: „Věříme, že prostřednictvím stránek na Facebooku se nám podaří oslovit co nejvíce mladých žen, současných i budoucích vědkyň, které budou stránky využívat jako komunikační platformu pro sdílení zkušeností. Naším cílem ovšem není omezit stránky pouze pro ženy- vědkyně, ale chceme je otevřít všem, které věda zajímá. Bez ohledu na to, zda se jedná o muže či ženy." Zároveň upřesňuje, že na stránce Chytré & Krásné vědkyně najdou mnoho informací k samotnému projektu Pro ženy ve vědě a také zajímavosti o více či méně známých ženách působících na poli vědy.

Program L´Oréal Pro ženy ve vědě je součástí mezinárodního projektu For Women In Science a kromě Akademie věd České republiky jej v naší zemi podporuje také Česká komise UNESCO.

Více informací najdete na www.prozenyvevede.cz a nově také na www.facebook.com/chytreakrasne.

Pro ženy ve vědě / For Women In Science

Mezinárodní projekt For Women In Science vznikl v roce 1998 ve spolupráci UNESCO a společnosti L'Oréal se snahou podpořit ženy působící na poli vědy a ocenit jejich úsilí. Na mezinárodní úrovni uděluje každoročně pět cen významným badatelkám, které se za svou kariéru staly vzorem pro následující generaci. Dále rozděluje 15 mezinárodních stipendií mladým vědkyním, jejichž výzkumný projekt přijala uznávaná vědecká instituce mimo jejich domovskou zemi.

V České republice se, podobně jako ve více než 60 dalších zemích, kde L'Oréal působí, udělují už pátým rokem národní stipendia Pro ženy ve vědě. Odborná porota každoročně vybírá tři projekty nadějných vědkyň do 35 let včetně.

Společnost L'Oréal

Společnost L'Oréal, lídr kosmetického trhu, je s vědou a výzkumem spojená už od svého počátku před více než sto lety: její zakladatel Eugene Schueller byl chemik, který ve své domácí laboratoři připravoval první bezpečné barvy na vlasy. Dnes spadá pod L'Oréal 23 globálních kosmetických značek a působí ve více než 130 zemích světa. Do výzkumu a vývoje investuje téměř 600 milionů euro, jedna čtvrtina z toho připadá na pokročilý výzkum.

Další informace vám poskytne:
Barbora Šumanská, Ogilvy Public Relations, 221 998 278, 602 658 209, barbora.sumanska@ogilvy.com
Markéta Krausová, L'Oréal Česká republika s.r.o., 222 777 313,   724 830 981, mkrausova@cz.loreal.com