Průvodce informacemi o vědě a výzkumu
AktualityOdkazyČlánkyUdálostiKnihyZ médiíDatabáze odborníkůHodnocení vědy
Hledej
Hledá v rámci
sekce: Knihy
Uhlík v ekosystémech České republiky v měnícím se klimatu

Uhlík v ekosystémech České republiky v měnícím se klimatu

  • Michal V. Marek a kol.

Kniha nabízí ucelený pohled na cyklus uhlíku v podmínkách ČR, a to především v kontextu antropogenní klimatické změny. Zabývá se jak ekofyziologickými aspekty ukládání uhlíku, tak jeho toky mezi různými ekosystémy a atmosférou a kvantifikuje primární produkci čtyř hlavních ekosystémů. Navrhuje změny ve využívání krajiny z hlediska uhlíkových emisí. Atmosférický a ekofyziologický pohled je doplněn o sociální šetření, které vyhodnocuje vnímání globálních změn klimatu v české společnosti. Dílo je určeno jak pro odbornou veřejnost, tak pro studenty přírodovědných oborů.

Marek, Michal V.
  Uhlík v ekosystémech České republiky  měnícím se klimatu / Michal V. marek a kol.. - Vyd. 1. - Praha : Academia, 2011. - 255 s. : barev. il.
Vydavatel: Centrum výzkumu globální změny AV ČR
ISBN 978-80-904351-1-7 (Centrum výzkumu globální změny AV ČR : váz. ). - ISBN 978-80-200-1876-2 (Academia : váz.)

Kniha vychází v edici Mimo - přírodní vědy.

Knihu nakladatelství Academia, které se zaměřuje na vydávání publikací ze všech vědních oborů, si můžete zakoupit i na stránkách jejich internetového knihkupectví. Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii.