Na programu budou jak přednášky předních vědeckých kapacit působících na Filozofické fakultě tak prezentace výzkumných projektů našich mladých vědců. Mezi více než dvěma desítkami přednášejících budou například religionista a sociolog Tomáš Halík, teatrolog Vladimír Just, anglista a překladatel Martin Hilský, kunsthistorik Jan Royt a další významné osobnosti ze sféry humanitních věd.

Součástí programu bude i kulatý stůl na téma hodnocení vědy v ČR, který bude moderovat děkan FF UK Michal Stehlík a mezi hosty budou poradce premiéra ČR pro vědu a výzkum profesor Fiala, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar a vědecký pracovník Akademie věd ČR Jiří Rákosník.

Den vědy FF UK  je otevřen všem zájemcům nejen z řad akademické a vědecké obce, ale především široké veřejnosti a také uchazečům o studium. Všechny akce se budou konat v budově Filozofické fakulty na Náměstí Jana Palacha od 10 - 18.00 hod.

Kompletní program a podrobné informace o Dni vědy FF UK naleznete na webových stránkách www.denvedy.cz.

V případě zájmu o bližší informace či zajištění kontaktu s přednášejícími kontaktujte koordinátorku pro vnější vztahy FF UK Petru Ziu Slukovou (petra.slukova@ff.cuni.cz; 420 775 090 470).