Průvodce informacemi o vědě a výzkumu
AktualityOdkazyČlánkyUdálostiKnihyZ médiíDatabáze odborníkůHodnocení vědy
Hledej
Hledá v rámci
sekce: Knihy
Od neuronu k mozku

Od neuronu k mozku

  • John G. Nicholls a kolektiv

Základní neurologická učebnice integruje moderní poznatky o nervových buňkách a o způsobech, jakými jsou organizovány do funkčních obvodů a nervových systémů, zprostředkujících chování živočichů. Určeno pro studenty medicíny, neurology a neurofyziology, farmakology, biofyziky a další odborníky zajímající se o studium neurověd. Přeložil Zdeněk Žáček.

John G. Nichols je profesorem biofyziky v International School for Advanced Studies v Terstu. narodil se v roce 1929 v Londýně, medicínu absolvoval v Caring Cross Hospital a doktorát z fyziologie získal na katedře biofyziky University College London, kde prováděl výzkum pod vedením sira Bernarda Katze. Pracoval na University College v Londýně, v Oxfordu, na Harvardu, na Yalské a Stanfordské univerzitě a v Biocentru v Basileji. Se Stephenem Kufflerem experimentovali s gliovými buňkami a sepsali první vydání této knihy. Je členem Královské společnosti, Mexické lékařské akademie a držitelem venezuelského řádu Andrese Bella. Laboratorní cvičení a přednášky z neurobiologie vedl už ve Woods Hole, Cold Spring Harbor a na univerzitách v Argentině, Austrálii, Brazílii, Chile, Číně, Indii, Izraeli, Malajsii, Mexiku, Nigérii, Filipínách, Srí Lance, Uruguayi a Venezuele. Jeho práce se zabývá regenerací nervového systému po poranění. Tento jev studoval nejprve u bezobratlých pijavic a nyní na nezralé savčí míše.

   Od neuronu k mozku / John G. Nicholls ... [et al. ; z anglického originálu ... přeložil Zdeněk Žáček]. -- Vyd. 1. -- Praha : Academia, 2013. -- 675 s. : barev. il. Název originálu: From neuron to brain
ISBN 9788020021557

Vychází v edici Mimo - přírodní vědy.

Knihu nakladatelství Academia, které se zaměřuje na vydávání publikací ze všech vědních oborů, si můžete zakoupit i na stránkách jejich internetového knihkupectví. Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii.