Akci pořádají Česká společnost chemického inženýrství v úzké spolupráci s Ústavem chemických procesů AV ČR a Inženýrskou akademií ČR. Součástí kongresu je i 17. konference PRES 2014. První mezinárodní kongres CHISA byl uspořádán v roce 1962 v Brně. Od roku 1972 se pak kongresy, které patří k nejvýznamnějším světovým akcím v oboru, pravidelně konají v Praze.

Pořadatelé letos očekávají účast zhruba 1000 účastníků z 69 zemí celého světa. Odborný program v deseti paralelních sekcích zahrnuje čtyři kongresové plenární přednášky, 74 zvaných přednášek v sekcích a zhruba 1400 přijatých standardních příspěvků ve formě přednášek i vývěsek (bližší údaje na internetu www.chisa.cz/2014).

Součástí doprovodného programu jsou i prestižní zasedání exekutivy Evropské federace chemického inženýrství, pracovních skupin federace a další významné akce.

Kongres bude slavnostně zahájen 23. srpna 2014 v 19.30 hodin v prostorách pražského hotelu Clarion. Na tradičním kongresovém koncertu 25. srpna 2014 ve Smetanově síni Obecního domu vystoupí Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK se skladbami Antonína Dvořáka a Felixe Mendelssohna-Bartholdyho.

Zdroj: Tisková zpráva AV ČR