Největší zájem je o interaktivní exponáty a workshopy

Hlavním centrem festivalu je již tradičně budova Akademie věd ČR v Praze na Národní třídě, kde se denně konají desítky akcí - přednášky, výstavy, workshopy.
„Velký zájem je o světelný exponát Proteus, expozici Brána recyklace, ale také o workshopy a přednášky,"
vyjmenovává Eva Jurková z organizačního týmu festivalu.

Co ještě festival nabídne?

Od 12. do 13. listopadu mohou přijít návštěvníci i se svojí oblíbenou pokojovou rostlinou a zjistit, jestli je v jejich péči šťastná. Odborníci z Centra výzkumu globální změny AV ČR představí unikátní bioreaktor pro pěstování řas a sinic ke snižování emisí skleníkových plynů a produkci biopaliv nové generace, předvedou unikátní pokusy s termální kamerou a budou se věnovat také extrémnímu suchu v letošním roce.

Kromě toho organizátoři doporučují nové expozice, například ve dnech 10.-13. 11. sférické planetárium nebo Memory park Fyziologického ústavu AV ČR, kde si zájemci mohou 9. a 10. listopadu vyzkoušet orientaci v prostoru.

Dny otevřených dveří

Postupně se návštěvníkům otevírá na 70 pracovišť Akademie věd ČR a spolupracujících organizací. V nadcházejících dnech má veřejnost šanci navštívit Entomologický ústav v Biologickém centru AV ČR v Českých Budějovicích, kde se dozví mimo jiné o světě hmyzích hormonů. Ústav geoniky AV ČR v Brně a Ostravě předvede lasery a vysokorychlostní vodní paprsky. S unikátním celosvětovým projektem luštění dědičné informace pšenice a speciálními přístroji seznámí příchozí v Ústavu experimentální botaniky AV ČR v Olomouci. Do laboratoří i na představení divadla ÚDiF  mohou zavítat brněnští návštěvníci Týdne vědy a techniky v Ústavu přístrojové techniky AV ČR.

O vědu je zájem

V loňském roce na festival přišlo přes 160 000 lidí. Po prvním festivalovém týdnu a nadšených reakcích návštěvníků organizátoři odhadují, že i v letošním roce bude návštěvnost obdobná, ne-li vyšší. Vstup na Týden vědy a techniky AV ČR je bezplatný. Na některé akce je potřeba z kapacitních důvodů rezervovat dopředu místa na webu. Veškeré informace o festivalu najdou návštěvníci na webových stránkách www.tydenvedy.cz.

Zdroj: Tisková zpráva AV ČR