Kampaň s názvem #mojeoblibenavedkyne bude probíhat na sociálních sítích, zejména na Facebooku a facebookové stránce Moje oblíbená vědkyně. V rámci kampaně budeme vyzývat jednotlivce/kyně z řad odborné i nejširší veřejnosti, aby se vyfotili se jménem své oblíbené vědkyně, kterou považují za významnou vzhledem k jejímu vědeckému či obecně společenskému přínosu, a tuto fotografii pak umístili na naší facebookovou stránku se stručným vysvětlením. Mimo fotografií vítáme také použití krátkého videa.

 „Jako #mojeoblibenavedkyni  jsem si vybrala Ulrike Felt, protože dělá parádní vědu, vybudovala skvělou katedru na Vídeňské univerzitě a má úžasně ironický smysl pro humor," říká k Dni OSN 2017 vedoucí NKC - gender a věda Marcela Linková.

Ke kampani se mimo jiné připojí významné osobnosti jak z oblasti vědy, tak i mimo ni, jako například předsedkyně AV ČR Eva Zažímalová, vedoucí pražské pobočky OSN Michal Broža, zástupce z Technologické agentury Marcel Kraus, Rút Bízková, vědkyně Kateřina Falk, zástupci z francouzské a americké ambasády aj.

Do kampaně se mohou zapojit i lidé z řad novinářů a veřejnosti. Budeme rádi, když se zapojíte i Vy. Vaši fotografii či video můžete pořídit sám/sama, např. mobilem nebo vlastním fotoaparátem a také je na Facebook nahrát, nebo nám fotografii můžete poslat e-mailem. Takto pořízené fotografie a videa se na Facebook budou nahrávat průběžně až během kampaně.

Tato kampaň může být pěknou příležitostí poukázat na vědkyně známé i méně známé, jejichž činnost považujete Vy osobně za významnou.

V případě jakýchkoliv nejasností kontaktujte Naďu Strakovou nada.strakova@soc.cas.cz

Zdroj: Tisková zpráva AV ČR