Průvodce informacemi o vědě a výzkumu
AktualityOdkazyČlánkyUdálostiKnihyZ médiíDatabáze odborníkůHodnocení vědy
Hledej
Hledá v rámci
sekce: Články Vypnout filtr
obor: Matematika Vypnout filtr
téma: Akademie věd ČR Vypnout filtr
TECHNIKA A INŽENÝRSTVÍ MATEMATIKA A FYZIKA SPOLEČENSKÉ VĚDY BIOLOGIE Akademie věd ČR předala jedenácti vědcům titul „doktor věd“

 

Ve středu 28. 5. 2008 převzalo z rukou místopředsedy AV ČR prof. Ing. Jiřího Drahoše, DrSc., diplomy doktora věd jedenáct jeho nových nositelů. O udělení vědeckého titulu „doktor věd" těmto jedenácti vědcům rozhodla na základě výsledků řízení Vědecká rada AV ČR během roku 2007 a začátkem roku 2008.

Redakce, 10.6.2008
logo ÚFP AV ČR, v.v.i.
MATEMATIKA A FYZIKA Mohou rázové vlny přispět k léčení nádorů?
Projekt s tímto názvem je řešen Ústavem fyziky plazmatu AV ČR, v.v.i. Informace o projektech z daších pracovišť Akademie nabízí stránky Odboru mediální komunikace AV ČR.
Redakce, 13.3.2008
logo ÚT AV ČR, v.v.i.
TECHNIKA A INŽENÝRSTVÍ MATEMATIKA A FYZIKA Diagnostika provozních vibrací železničních kol
Projekt v současnosti řešený v Ústavu termomechaniky AV ČR, v.v.i. O dalších zajímavých projektech Akademie věd ČR se dozvíte na stránkách Odboru mediální komunikace.
Redakce, 10.3.2008
logo ÚFP, v.v.i.
MATEMATIKA A FYZIKA Využití elektrických výbojů v ekologii a medicíně
Akademie věd ČR představuje zajímavý projekt, který je v současnosti řešen v Ústavu fyziky plazmatu AV ČR, v.v.i. Informace o dalších zajímavých projektech získáte na stránkách Odboru mediální komunikace AV ČR.
Redakce, 7.2.2008
logo Akademie věd ČR
MATEMATIKA A FYZIKA SPOLEČENSKÉ VĚDY Přednášky AV ČR jaro 2008
I v novém roce pořádá Akademie věd ČR dva tradiční cykly přednášek - přednášky Akademická Praha pro veřejnost a přednášky pro studenty Nebojte se vědy.
Redakce, 4.1.2008
logo Týdne vědy a techniky 2007
MATEMATIKA A FYZIKA Týden vědy a techniky 2007
Tématem letošního 7. ročníku TVT, který pořádá AV ČR 1.-11.11.2007 v Brně, Českých Budějovicích, Olomouci, Ostravě a Praze, je světlo v různých podobách.
Redakce, 12.9.2007
MATEMATIKA A FYZIKA Mezinárodní heliofyzikální rok IHY 2007

Přednášky v rámci IHY 2007 společně pořádají Astronomický ústav AV ČR, v. v. i., Česká astronomická společnost a Odbor mediální komunikace AV ČR.

Redakce, 17.1.2007
VĚDY O ZEMI, ATMOSFÉŘE, ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ TECHNIKA A INŽENÝRSTVÍ MATEMATIKA A FYZIKA LÉKAŘSTVÍ SPOLEČENSKÉ VĚDY BIOLOGIE Přednášky AV ČR podzim 2006

Na podzim pořádá Akademie věd ČR dva tradiční cykly přednášek - přednášky Akademická Praha pro veřejnost a přednášky pro studenty Nebojte se vědy.

Redakce, 26.7.2006
MATEMATIKA A FYZIKA Urychlovač Tandetron 4130 MC

Nový urychlovač Tandetron 4130 MC, jediný svého druhu v ČR, umožní podstatným způsobem rozšířit dosavadní analytické možnosti, zavést nové způsoby modifikace látek a syntézy nových materiálů a struktur. Otevře nové možnosti v základním a aplikovaném výzkumu v jaderné a atomové fyzice, v radiační chemii a biologii. Urychlovač bude poskytovat svazky iontu od vodíku po zlato s iontovými toky do desítek  mA a energiemi od stovek keV do desítek MeV.

Redakce, 20.5.2006