Průvodce informacemi o vědě a výzkumu
AktualityOdkazyČlánkyUdálostiKnihyZ médiíDatabáze odborníkůHodnocení vědy
Hledej
Hledá v rámci
sekce: Články Vypnout filtr
obor: Technika Vypnout filtr
CESNET soutěž
TECHNIKA A INŽENÝRSTVÍ CESNET vyhlašuje celostátní soutěž

Sdružení CESNET, jehož členy jsou veřejné vysoké školy a Akademie věd České republiky, vyhlašuje celostátní soutěž pro všechny studenty a absolventy doktorských studijních programů (Ph.D.) do 35 let.

S.F., 18.3.2014
Logo CESNET
TECHNIKA A INŽENÝRSTVÍ Živé přenosy videa o nejvyšší kvalitě pro odborníky i laiky

Ing. Rita Pužmanová, CSc., MBA

CESNET, sdružení vysokých škol a ústavů Akademie věd, které je zodpovědné za národní síť pro výzkum a vzdělávání a celou komplexní e-infrastrukturu včetně datových úložišť a gridové infrastruktury, již řadu let podporuje živé audio-vizuální přenosy o vysoké kvalitě pro potřeby kongresů, odborných konferencí, vzdělávacích či kulturních akcí. Tato služba je realizována vhodnou technologií s využitím hardware a software vlastní konstrukce (MVTP, Modular Video Transfer Platform - 4K Gateway, UltraGrid), podle požadavků konkrétního přenosu. Nabízí se vícebodový přenos až osm obrazových kanálů o rozlišení do 2K (2048×1080). Tyto kanály je možné používat samostatně pro různé obrazové signály nebo společně pro obrazové signály o násobně vyšším rozlišení  (4K, 8K), nebo pro stereoskopické přenosy (3D).

Ing. Rita Pužmanová, CSc., MBA, 8.11.2013
CANUT
TECHNIKA A INŽENÝRSTVÍ Odborníci diskutovali na Západočeské univerzitě o jaderných technologiích

V pátek 4. října se na Západočeské univerzitě v Plzni uskutečnilo první větší pracovní setkání výzkumného konsorcia Centrum pokročilých jaderných technologií (CANUT). Přes čtyřicet účastníků z uznávaných výzkumných institucí a průmyslových podniků představilo dílčí výsledky dosavadního výzkumu v oblasti jaderných technologií pro stávající i nová zařízení.

Anonymous, 15.10.2013
Foto UPCE
TECHNIKA A INŽENÝRSTVÍ CHEMIE Univerzita Pardubice členem elitní skupiny řešitelů projektů ERC CZ

Univerzita Pardubice se díky prof. Michalu Holčapkovi z Fakulty chemicko-technologické a jeho projektu „Hmotnostní spektrometrie při hledání lipidových biomarkerů pro včasnou diagnostiku rakoviny - MASSCAN" zařadila mezi významné vědecko-výzkumné instituce, které uspěly v rámci programu ERC CZ.

S.F., 11.6.2013
CESNET 100GE DWDM PLIM
TECHNIKA A INŽENÝRSTVÍ Síť CESNET2 po úspěšném testování plně připravena na 100Gbit/s

Ing. Rita Pužmanová, CSc., MBA

V  národní optické síti pro výzkum a vzdělávání CESNET2, ve správě sdružení CESNET, se uskutečnilo testování přenosů o kapacitě 100 Gbit/s prostřednictvím karet do směrovače CRS-3 (Carrier Routing System) od Cisco Systems v jádru sítě. 

Ing. Rita Pužmanová, CSc., MBA, 13.8.2012
Logo CESNET
TECHNIKA A INŽENÝRSTVÍ Národní konference CESNET 2012: Služby Velké infrastruktury CESNET

Ing. Rita Pužmanová, CSc., MBA

11. dubna 2012 se uskuteční celodenní národní konference sdružení vysokých škol a Akademie věd České republiky CESNET. Tématem je projekt budování Velké infrastruktury (VI) CESNET, který zahájil přesně před rokem a bude probíhat do roku 2015 na základě financování Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Velká infrastruktura CESNET je jedním z prioritních projektů popsaných v tzv. Cestovní mapě České republiky velkých infrastruktur pro výzkum, vývoj a inovace schválené v roce 2010 a navazující na evropský dokument ESFRI Roadmap.

Ing. Rita Pužmanová, CSc., MBA, 28.3.2012
Ilustrační foto
TECHNIKA A INŽENÝRSTVÍ Setkání při příležitosti 20. výročí připojení ČR k Internetu

Přesně 20 let poté, co se tehdejší Československo oficiálně připojilo k Internetu, se uskuteční slavnostní setkání otevřené všem, kteří si chtějí nejen zavzpomínat na batolecí léta Sítě sítí a potkat se i s některými  jeho zakladateli, ale také nahlédnout do budoucnosti globální sítě se současnými dvěma miliardami uživatelů. Letošní významné setkání organizují společně CESNET (sdružení vysokých škol a Akademie věd založené 1996), sdružení CZ.NIC (od 1998 správce české národní internetové domény) a ČVUT (nejstarší nevojenská technická univerzita na světě založená 1707).

Ing. Rita Pužmanová, CSc., MBA, 2.2.2012
Logo CESNET
TECHNIKA A INŽENÝRSTVÍ Grid computing a brněnské MetaCentrum

MetaCentrum je jednou z klíčových dlouhodobých aktivit CESNET, sdružení vysokých škol a výzkumných ústavů Akademie věd. Bylo založeno jako superpočítačové meta-centrum spojením tří superpočítačových center v Plzni, Praze a Brně ve stejném roce jako CESNET - obě organizace letos slaví své 15. výročí založení - a pod záštitou CESNET působí od roku 1999.

Ing. Rita Pužmanová, CSc., MBA, 7.12.2011
Logo TERENA
TECHNIKA A INŽENÝRSTVÍ Ohlédnutí za TERENA Networking Conference 2011

Květnová pražská konference TNC 2011 byla letošním největším a nejvýznamnějším evropským setkáním v oblasti síťových technologií. Jejím hostitelem bylo naše sdružení CESNET a organizátorem bylo transevropské sdružení podporující vznik a rozvoj národních výzkumných sítí TERENA (Trans-European Research and Education Networking Association), které představuje fórum pro spolupráci, inovaci a sdílení znalostí s cílem podpořit rozvoj internetových technologií, infrastruktur a služeb pro výzkum a vzdělávání. Jeho hlavním cílem je sdružovat odborníky z komunity výzkumných sítí v celé Evropě a mobilizovat jejich odborné znalosti a zkušenosti na podporu moderního výzkumu, vývoje a vzdělávání.

Ing. Rita Pužmanová, CSc., MBA, 14.6.2011
Logo TERENA
TECHNIKA A INŽENÝRSTVÍ TERENA Networking Conference 2011

V tomto týdnu se v pražském hotelu Clarion Congress koná odborná konference TERENA Networking Conference 2011 (TNC 2011), jejímž hostitelem je sdružení vysokých škol a Akademie věd České republiky CESNET, založené před 15 lety s dvojím cílem: 1) budování a provoz národní optické sítě CESNET2 určené pro výzkum a vzdělávání, napojené na evropské (GÉANT) i mezinárodní sítě a využívané stovkami tisíc uživatelů z veřejných vysokých škol, ústavů Akademie věd ČR a dalších více než 300 institucí (výzkumné organizace, nemocnice, knihovny, střední či základní školy), 2) výzkum a vývoj informačních a komunikačních technologií s uplatněním daleko za hranicemi výzkumných a nekomerčních sítí.

Ing. Rita Pužmanová, CSc., MBA, 17.5.2011
strana 1/4celkem 35 položek