Průvodce informacemi o vědě a výzkumu
AktualityOdkazyČlánkyUdálostiKnihyZ médiíDatabáze odborníkůHodnocení vědy
Hledej
Hledá v rámci
obor: Společenské vědy Vypnout filtr
 

Inforum 2017: 23. ročník konference o profesionálních informačních zdrojích

Web události:
Typ události:
Odborné akce, Přednášky
Datum konání:
od 29.5.2017 do 31.5.2017, uzávěrka 15.5.2017
Místo konání:
Vysoká škola ekonomická, náměstí Winstona Churchilla 4, Praha, Česká republika
Pořadatel:
Albertina icome Praha s.r.o., Vysoká škola ekonomická
Popis události:

23. ročník konference INFORUM, která je zaměřena na elektronické informační zdroje a jejich akvizici, správu a propagaci, na aktuální trendy ve vyhledávání, na digitalizační projekty, a další témata, se uskuteční 30. a 31. května na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Doprovodný workshop zaměřený na archivaci sociálních médií (Yvonne Ng) se koná v pondělí 29. května. Kompletní program je dostupný na webu konference, během zahájení vystoupí zvaní řečníci Carl Grant (University of Oklahoma Libraries), Yvonne Ng (WITNESS), Fiona Greig (University of Surrey) a Kai Karin Geschuhn (Max Planck Digital Library). Konference je tradičně doprovázena expozicí domácích a zahraničních firem. Na závěr konference proběhne panelová diskuse Open Access ve středu/střetu zájmu se zahraničními a domácími panelisty.

Registrace na konferenci je možná až do 22. května, k dispozici je i přihláška na samostatný workshop. Mediálními partnery letošní konference jsou časopisy ITlib a KNIHOVNA – knihovnická revue.
(Anonymous, 26.4.2017)
Logo NKC
NKC spouští kampaň k Mezinárodnímu dni žen a dívek ve vědě

V sobotu dne 11. února 2017 si již podruhé připomeneme všechny ženy a dívky působící ve vědě na celém světě. Na sklonku roku 2015 Valné shromáždění OSN rozhodlo označit právě tento den Mezinárodním dnem žen a dívek ve vědě. NKC - gender a věda SOÚ AV ČR, v.v.i., (NKC) se k tomuto dni připojí realizací online kampaně, která má za úkol zviditelnit přínos vědkyň pro českou a světovou vědu a která potrvá od 1. 2. 2017 do 11. 2. 2017.

S.F., 6.2.2017
Ilustrační foto
Když se náboženství zkoumá v laboratořích...

Vědci Masarykovy univerzity zjišťují, jak na lidské chování působí víra v bohy, sakrální hudba, polohy těla, 3D předměty a rovněž i bolestivé rituály. V religionistice, kde bývalo především zvykem odkazovat se na klasické monografie Rudolfa Otta, Mirceyho Eliadeho nebo Émila Durkheima, nastupují přísné „přírodovědecké" metody.

S.F., 6.9.2016
Logo MU
Už víme, jak Jošt Lucemburský skutečně vypadal

Laserové scanování odlitku lebky, počítačové modelování obličejových tkání a dokonce 3D tisk – nejmodernější digitální metody teď umožnily vytvoření věrohodné podoby Jošta Lucemburského.

S.F., 25.7.2016
Logo Festivalu filozofie 2016
Festival filozofie letos přilákal 5000 diváků

Letošní jubilejní ročník Evropského festivalu filozofie zaznamenal návštěvnický rekord. Zúčastnilo se jej bezmála 5000 lidí.

S.F., 1.7.2016
 

Inforum 2016: 22. ročník konference o profesionálních informačních zdrojích

Web události:
Typ události:
Odborné akce, Přednášky
Datum konání:
od 24.5.2016 do 25.5.2016, uzávěrka 13.5.2016
Začátek:
10:00
Konec:
15:30
Místo konání:
Vysoká škola ekonomická, náměstí Winstona Churchilla 4, Praha, Česká republika , Praha , Praha, ČR
Pořadatel:
Albertina icome Praha s.r.o., Vysoká škola ekonomická
Popis události:

22. ročník konference INFORUM, která je zaměřena na elektronické informační zdroje a jejich akvizici, správu a propagaci, na aktuální trendy ve vyhledávání, na digitalizační projekty, a další témata, se uskuteční 24. a 25. května na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Doprovodné workshopy zaměřené na praktické aspekty dlouhodobého uchovávání audiozáznamů (Dietrich Schüller) a jak může knihovna podpořit a rozvíjet dovednosti a informační gramotnost svých uživatelů (Nazlin Bhimani) se konají v pondělí 23. května. Kompletní program je dostupný na webu konference, během zahájení vystoupí zvaní řečníci Daniel Albertsson, Nazlin Bhimani, Helle Lauridsen a Dietrich Schüller. Na večerním infomejdanu bude vyhlášen vítěz Ceny INFORUM 2016. Konference je tradičně doprovázena expozicí domácích a zahraničních firem.

Registrace na konferenci je možná až do 13. května, k dispozici je i přihláška na samostatný workshop. Mediálními partnery letošní konference jsou časopisy IKAROSITlib a KNIHOVNA – knihovnická revue.
(Anonymous, 20.4.2016)
Karel IV.
Život a smrt Karla IV. na slavnostním semináři v Anatomickém ústavu 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy

1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy a Kardiologie pro děti a dorost, s.r.o., zvou laiky i odborníky na multioborový slavnostní seminář O životě a smrti Karla IV. uspořádaný u příležitosti 700. výročí narození Otce vlasti. Seminář se uskuteční 21. dubna 2016 od 15.30 ve velké posluchárně Anatomického ústavu 1. LF UK, U nemocnice 3, Praha 2. Jde o unikátní projekt bez grantové podpory.

S.F., 15.4.2016
Seminář Paříž 2015
Pařížská dohoda o klimatu 2015 a její dopady na ČR

Pod záštitou předsedy PSP ČR Jana Hamáčka a předsedy AV ČR prof. Jiřího Drahoše se ve středu 30. března uskutečnil v Poslanecké sněmovně seminář s názvem Pařížská dohoda o klimatu 2015 a její dopady na ČR.

S.F., 30.3.2016
Povrch Měsíce na skleněné desce z roku 1890
O zachování archivních dat se bude jednat opět v Praze

V Praze se od 15. do 18. března již podruhé sejdou odborníci z mnoha oborů a mnoha zemí, aby společně řešili „zlatou nemoc" a další druhy poškození fotografických desek a negativů, na kterých jsou uchovány cenné záznamy z minulosti. Bez záchrany těchto nosičů dat už nikdy nevyužijeme vědeckou hodnotu na nich uloženou, ale ani jejich kulturní a historické dědictví. Mnoho záznamů se týká astronomických pozorování. Ale nejen jich. Proto se do Prahy sjedou astronomové, ale také fyzici, chemici, archiváři a odborníci na uchovávání fotografických materiálů.

S.F., 16.3.2016
Ilustrační foto
Manželství prodlužuje život, přináší ale nadváhu

Z výzkumu Sociologického ústavu AV ČR zaměřeného na vztahy mezi rodinou a zdravím vyplynulo, že ženatí muži a vdané ženy jsou zdravější, spokojenější a žijí déle. Muži přitom až o devět let, ženy o osm. Lidé žijící v manželství také méně často trpí depresemi a psychickými problémy a méně často podléhají závislosti na alkoholu a drogách.

S.F., 9.3.2016
strana 1/448celkem 4476 položek