Průvodce informacemi o vědě a výzkumu
AktualityOdkazyČlánkyUdálostiKnihyZ médiíDatabáze odborníkůHodnocení vědy
Hledej
Hledá v rámci
obor: Společenské vědy Vypnout filtr
téma: Akademie věd ČR Vypnout filtr
TECHNIKA A INŽENÝRSTVÍ MATEMATIKA A FYZIKA SPOLEČENSKÉ VĚDY BIOLOGIE Akademie věd ČR předala jedenácti vědcům titul „doktor věd“

 

Ve středu 28. 5. 2008 převzalo z rukou místopředsedy AV ČR prof. Ing. Jiřího Drahoše, DrSc., diplomy doktora věd jedenáct jeho nových nositelů. O udělení vědeckého titulu „doktor věd" těmto jedenácti vědcům rozhodla na základě výsledků řízení Vědecká rada AV ČR během roku 2007 a začátkem roku 2008.

Redakce, 10.6.2008
Archeologický výzkum na Pražském hradě
Začátkem dubna se naplno rozvinul záchranný archeologický výzkum provázející komplexní rekonstrukci Jiřské ulice a Zlaté uličky.
Redakce, 24.4.2008
Na začátku března vzniklo Centrum pro dějiny evropského myšlení

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy a Filosofický ústav Akademie věd ČR založily v březnu společné pracoviště – Centrum pro dějiny evropského myšlení (CEDEM).

Josef Gabriel, 1.4.2008
logo ARUP AV ČR, v.v.i.
SPOLEČENSKÉ VĚDY Archeologický výzkum ve Vlíněvsi

Již osmý rok probíhá výzkum pravěkého osídlení v blízkosti obce Vlíněves  na Mělnicku. Na projektu pracují vědci z  Archeologického ústavu AV ČR, Praha, v.v.i.

Redakce, 27.3.2008
Souborné dílo F. X. Šaldy v digitální podobě
Ústav pro českou literaturu Akademie věd ČR nabízí ve své Edici E digitální podobu publikací, které se váží jeho k činnosti a odborným záměrům.
Redakce, 23.3.2008
logo HIÚ AV ČR, v.v.i.
SPOLEČENSKÉ VĚDY Slovník představitelů státní správy na Moravě v letech 1850-1918

Na vytvoření biografického slovníku pracují odborníci v Historickém ústavu AV ČR, v.v.i. Informace o nyní řešených zajímavých projektech zveřejňuje Odbor mediální komunikace AV ČR.

Redakce, 21.3.2008
Politické důsledky suburbanizace
Sociologický ústav AV ČR, v. v. i.  vydává novou publikaci autorů J. Vobecké a T. Kosteleckého z řady Sociologické studie.
Redakce, 20.3.2008
logo ARUP AV ČR, v.v.i.
SPOLEČENSKÉ VĚDY Digitální archiv české archeologie a další projekty ARUP AV ČR
Akademie věd ČR představuje zajímavé projekty, které jsou v současnosti řešeny v Archeologickém ústavu AV ČR, Praha, v.v.i. Informace o dalších zajímavých projektech získáte na stránkách Odboru mediální komunikace AV ČR.
Redakce, 6.3.2008
logo EÚ AV ČR, v.v.i.
SPOLEČENSKÉ VĚDY Společnost a žena v kramářské produkci z pohledu "gender"
Akademie věd ČR představuje zajímavý projekt, který je v současnosti řešen v Etnologickém ústavu, v.v.i. Informace o dalších zajímavých projektech získáte na stránkách Odboru mediální komunikace AV ČR.
Redakce, 3.3.2008
logo HIÚ AV ČR, v.v.i.
SPOLEČENSKÉ VĚDY Vychovatelé české a moravské šlechty, Kolektivní a individuální mecenášství

Akademie věd ČR představuje zajímavé projekty, které jsou v současnosti řešeny v Historickém ústavu AV ČR, v.v.i. Informace o dalších zajímavých projektech získáte na stránkách Odboru mediální komunikace AV ČR.

Redakce, 28.2.2008
strana 1/4celkem 31 položek