Projekt Extreme Light Infrastructure (ELI) je součástí evropského plánu na vybudování příští generace velkých výzkumných zařízení, které byly identifikovány a vybrány na Evropském strategickém fóru pro výzkumné infrastruktury (ESFRI).
Hlavním cílem tohoto projektu je vybudování nejmodernějšího laserového zařízení a realizace řady výzkumných a aplikačních projektů zahrnujících interakci látky se světelným pulsem o intenzitě, která je asi 1000 krát větší než současně dosažitelné hodnoty. ELI bude dodávat ultrakrátké laserové pulsy trvající typicky několik femtosekund (10-15 fs) a bude produkovat výkon až 200 PW.




SUSEN (Sustainable Energy = Udržitelná energetika) je evropský projekt
připravovaný v rámci PO2 OP VaVpI (prioritní osa 2, operační program
‘Výzkum a vývoj pro inovace’) Evropského fondu regionálního rozvoje
(European Regional Development Fund - ERDF).
Hlavní náplní projektu, jehož realizace je naplánována na roky
2011-2015, je vybudování výzkumného centra. Aktivity povedou k naplňování dvou hlavních cílů projektu SUSEN:
- přispět k zajištění provozu stávajících jaderných elektráren GenII a GenIII prostřednictvím prodloužení životnosti o 20–40 let
- přispět k vývoji jaderných reaktorů nových generací, tzn. GIII+ a GIV (více viz. Cíle projektu)
Předkladatelem projektu je společnost Centrum výzkumu Řež s.r.o. (CV Řež), partnerem projektu s minoritní účastí je Západočeská univerzita v Plzni. Projekt bude realizován v lokalitě Řež u Prahy (areál ÚJV ř) a v Plzni (Vědeckotechnický park Plzeň, Borská pole).


ČMI je základním výkonným orgánem českého národního metrologického systému. Zabezpečuje jednotnost a přesnost měřidel a měření ve všech oborech vědecké, technické a hospodářské činnosti.





Hlavní stránka SAV obsahuje všeobecné informace, informace o struktuře Akademie, vědecký servis (např. Ústredná knižnica SAV), informace o vědecké činnosti, nabídky SAV, informační servis (např. telefonní seznam, vyhledávání), aktuality a informace o vědeckých akcích.




Projekt, jehož hlavním cílem je vytvořit jednotnou bázi pro rozvoj moderní optiky v ČR. Spolupodílejí se na něm Univerzita Palackého Olomouc a Fyzikální ústav AV ČR.


Webové stránky poskytují informace o činnosti ústavu, službách laboratoří a zejména o certifikaci výrobků a posouzení shody ve dřevozpracujícím průmyslu.


Webové stránky ústavu zaměřeného na leteckou techniku, aerodynamiku, zkoušky systémů, kompozitní konstrukce, motory, služby pro kosmický průmysl a další aktivity.