



Biotechnologické a biomedicínské centrum Akademie věd a Univerzity Karlovy ve Vestci
BIOCEV je společným projektem šesti ústavů Akademie věd ČR (Ústav molekulární genetiky, Biotechnologický ústav, Mikrobiologický ústav, Fyziologický ústav, Ústav experimentální medicíny a Ústav makromolekulární chemie) a dvou fakult Univerzity Karlovy v Praze (Přírodovědecká fakultou a 1. lékařská fakulta) a jeho cílem je realizace vědeckého centra excelence v oblastech biotechnologií a biomedicíny.


CEITEC je projekt výstavby středoevropského vědecko-výzkumného centra excelence,které v Brně společně připravují místní univerzity a výzkumná pracoviště (Masarykova univerzita, Vysoké učení technické v Brně, Mendelova univerzita v Brně, Veterinární a farmaceutická univerzita Brno, Ústav fyziky materiálů Akademie věd, Výzkumný ústav veterinárního lékařství). Jedná se o laboratoře s prvotřídním přístrojovým vybavením a zázemím, které tvoří optimální podmínky pro základní i aplikovaný výzkum v oblasti věd o živé přírodě a pokročilých materiálů a technologií.


Projekt Extreme Light Infrastructure (ELI) je součástí evropského plánu na vybudování příští generace velkých výzkumných zařízení, které byly identifikovány a vybrány na Evropském strategickém fóru pro výzkumné infrastruktury (ESFRI).
Hlavním cílem tohoto projektu je vybudování nejmodernějšího laserového zařízení a realizace řady výzkumných a aplikačních projektů zahrnujících interakci látky se světelným pulsem o intenzitě, která je asi 1000 krát větší než současně dosažitelné hodnoty. ELI bude dodávat ultrakrátké laserové pulsy trvající typicky několik femtosekund (10-15 fs) a bude produkovat výkon až 200 PW.


FNUSA-ICRC je vědecko-výzkumné centrum nové generace a zároveň veřejné centrum špičkové lékařské péče soustřeďující se na prevenci, časnou diagnostiku a léčbu především kardiovaskulárních a neurologických onemocnění.
FNUSA-ICRC je založeno na existující téměř desetileté úspěšné
spolupráci mezi Fakultní nemocnicí u sv. Anny v Brně a Mayo Clinic v
Rochesteru v Minnesotě (USA).




IT4Innovations je unikátní projekt, jehož cílem je vybudovat národní centrum excelentního výzkumu v oblasti informačních technologií. Toto nově vybudované centrum umožní posílit koncentraci celé řady vědních oborů vztahujících se k informačním technologiím a dosáhnout jejich rozvoje.
Součástí projektu bude mj. pořízení velmi výkonného superpočítače, který by měl být uveden do provozu okolo roku 2014, přičemž by se měl v té době zařadit mezi 100 nejvýkonnějších superpočítačů na světě.
Projekt společně připravuje pět subjektů: Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava, Ostravská univerzita v Ostravě, Slezská univerzita v Opavě, Vysoké učení technické v Brně a Ústav geoniky AV ČR.


SUSEN (Sustainable Energy = Udržitelná energetika) je evropský projekt
připravovaný v rámci PO2 OP VaVpI (prioritní osa 2, operační program
‘Výzkum a vývoj pro inovace’) Evropského fondu regionálního rozvoje
(European Regional Development Fund - ERDF).
Hlavní náplní projektu, jehož realizace je naplánována na roky
2011-2015, je vybudování výzkumného centra. Aktivity povedou k naplňování dvou hlavních cílů projektu SUSEN:
- přispět k zajištění provozu stávajících jaderných elektráren GenII a GenIII prostřednictvím prodloužení životnosti o 20–40 let
- přispět k vývoji jaderných reaktorů nových generací, tzn. GIII+ a GIV (více viz. Cíle projektu)
Předkladatelem projektu je společnost Centrum výzkumu Řež s.r.o. (CV Řež), partnerem projektu s minoritní účastí je Západočeská univerzita v Plzni. Projekt bude realizován v lokalitě Řež u Prahy (areál ÚJV ř) a v Plzni (Vědeckotechnický park Plzeň, Borská pole).




Webové stránky státního podniku zaměřeného na výzkum a vývoj a poskytování výrobků a služeb v oblasti vojenské techniky. K dispozici je přehled a náplň jednotlivých divizí, kontakty, služby a další odkazy.