



AQUATAB je databáze mořských i sladkovodních rybovitých obratlovců celého světa. Je tvořen díky několika databázovým zdrojům a množstvím dalších jak vědeckých, tak i populárních prací. Základem AQUATABu jsou databáze od Williama N. Eschmeyera z California Academy of Sciences a FishBase Project, celosvětový informační systém vytvořený Danielem Paulym a Rainerem Froesem. Systematický přehled je z větší části vytvořen podle Nelosona 2006 - Fishes of the World. Součástí databáze je i české názvosloví, které je vytvářeno v rámci edice České názvy živočichů Národního muzea v Praze.






Na projektu Biodiversity Herritage Library spolupracuje deset předních amerických institucí - knihoven muzeí z oblasti přírodní historie, botanických knihoven a výzkumných institucí. Skupina vytváří strategii a operační plán pro digitalizaci publikované literatury o biodiverzitě, která se nachází v jejich kolekcích. Tato literatura bude přístupná veřejnosti ve vytvářeném online repozitáři. V repozitáři je možné vyhledávat podle autora, titulu, předmětu, roku vydání, instituce, která vlastní původní dokument a dalších kritérií.






Rozsáhlá oborová encyklopedie, která si klade za cíl vytvořit registr všech žijících druhů na naší planetě. Encyclopedia of Life nabízí záznam pro každý živočišný a rostlinný druh v několika verzích - jako jednoduchý přehled, kompletní záznam a interaktivní náhled na digitalizovaný katalog Biodiversity Heritage Library. Všechny záznamy v Encyclopedia of Life jsou autorizovány profesionály a obsah poskytují desítky renomovaných organizací.



